Working tax credit

O finansowym wsparciu dla osób zatrudnionych

Re: Working tax credit

Postprzez TakaSobieJa » 20 kwi 2009, 17:25

To widze, ze tez na madrych trafilas (giggle) skoro nie do konca wypelnilas papiery to dlaczego nie poinformowali Cie o tym?? :-D

Kiedys tez trafilam na takich kompetentnych w Councilu . Chlopak poszedl do nich zapytac czy moze starac sie o takowe a laska mu mowi ze musi miec WRS on jej na to, ze on ma ksiazeczke rezydenta juz a ona na to , ze ta ksiazeczka nie jest jej potrzebna ona chce miec aktualny WRS od niego (giggle) bo inaczej nawet nie przyjmie mu wniosku. Paranoja.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez Ataeb » 22 kwi 2009, 10:06

Bardzo dziękuję za odpowiedzi , (flower) , pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Ataeb

Postprzez bea26 » 22 kwi 2009, 11:38

Hej!Chciałabym złożyć wniosek o WTC, ale mam trochę niejasną sytuację i nie bardzo wiem co zrobić. Otóż w formularzu trzeba podać dochody z ubiegłego roku podatkowego. W związku z tym, że się przeprowadzałam i kilka miesięcy byłam bez pracy, moje dochody za zeszły rok były stosunkowo niskie. Teraz od połowy lutego mam pracę, ale nie jestem w stanie oszacować dochodów, jakie będę mieć w tym roku, jako że jest to ośrodek wczasowy i nie pracuję każdego tygodnia, a czasem tylko weekendy. W kontrakcie mam 39 godzin tygodniowo, ale bywały tygodnie, że pracowałam po 15 lub 50 godzin. Poza tym praca na full time będzie na pewno w sezonie, a w pozostałych miesiącach jak np w grudniu, będę pracować tylko w święta. Co powinnam zatem zrobić? Podać dochody za zeszły rok czy na upartego policzyć szacowany dochód? Nie bardzo uśmiecha mi się zwracać później jakieś pieniądze, wolę ich już wcześniej nie dostać. Miał ktoś może taką sytuację?Z góry dziękuję za pomoc :-)
bea26

Postprzez fafi » 22 kwi 2009, 12:59

witam ,mąz pracuje w pełnym wymiarze ma doliczony wtc, czy ja jesli bede pracować w niepełnym wymiarze tez moge dostac wtc.Czy tylko jedno z małozonkow moze pobierać,jeszcze dodam ze papiery mąż on narazie pracuje ,wysylal pod koniec listopada i narazie cisza nic niewiadomo.
fafi

Postprzez wyobraznia » 23 kwi 2009, 08:42

bea26 pytaja o dochody za zeszly rok i te wlasnie podajesz. Nowy rok podatkowy dopiero co sie zaczal wiec nie sadze by ktokolwiek teraz potrafil juz powiedziec ile zarobi przez ten czas:)

Pozdrawiam!
"Bo Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopoki sie nie wydarzy" Klapouchy
wyobraznia

Postprzez bea26 » 23 kwi 2009, 09:40

No ale czy nie jest tak, że jeśli zarobię więcej w tym roku podatkowym, a sądzę że tak będzie, to będę musiała im zwrócić kasę? Sorry, ale trochę to zawiłe dla mnie. Skoro każdą zmianę trzeba zgłaszać.
bea26

Postprzez wyobraznia » 23 kwi 2009, 09:51

Jesli zarobisz wiecej w obecnym roku podatkowym niz w zeszlym to po prostu dostaniesz mniejszy WTC lub w ogole na rok 2010/2011. Nie zabiora Ci tego co juz przyznali chyba ze przestaniesz pracowac lub bedziesz pracowac mniej niz 16h.
"Bo Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopoki sie nie wydarzy" Klapouchy
wyobraznia

Postprzez TakaSobieJa » 23 kwi 2009, 13:38

Do fafi tak jezeli zaczniesz pracowac to maz musi zadzwonic do nich i poinformowac ich o tym wowczas nalicza WTC rowniez dla Ciebie pod warunkiem, ze Wasz wspolny dochod nie przekroczy 17 000 na rok i kazde z Was musi pracowac 30h tygodniowo ( zakladajac, ze nie macie dzieci )
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez bea26 » 23 kwi 2009, 17:53

Wyobraźnia dziękuję za pomoc. W takim razie dzwonię po formularz :)
bea26

Postprzez fafi » 23 kwi 2009, 19:43

JA TEŻ DZIEKUJE ZA POMOC WYOBRAZNI I MYSZY CZESTO ZAGLĄDAM NA FORUM BO ZUPEŁNIE MAŁO WIEM O PRZEPISACH DOTYCZACUCH POBYTU TUTAJ ,GDY BYŁAM SAMA ZUPEŁNIE NIEMUSIALAM SIE MARTWIĆ O NIC ,WYPŁATA WPŁYWAŁA NA KONTO REGULARNIE,TERAZ JESTEM TU Z RODZINA I WIELE RZECZY MNIE PRZERASTA,NIEUKRYWAM ZE SŁABO ZNAM ANGIELSKI I ZEBY CO KOLWIEK ZAŁATWIĆ MUSZE PROSIĆ ,PROSIĆ ZNAJOMYCH CO WCALE NIEJEST ŁATWE .WIEC JESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE PORADY Z KTORYCH WIELE SIE DOWIADUJĘ NA FORUM.POZRAWIAM WSZYSTKICH .
fafi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zatrudnieni