Mieszkanie/dom socjalny a z councilu - czy jest roznica?

O benefitach związanych z mieszkaniem

Mieszkanie/dom socjalny a z councilu - czy jest roznica?

Postprzez bozena » 24 lip 2009, 10:48

Witam serdecznie,szukam,czytam i nie moge znalezc pewnej informacji i prosze o pomoc!
Czy to prawda,no bo ludzie gadaja ale jak w zyciu,troche prawdy troche nieprawdy,ze starajac sie o dom z councilu mozna je pozniej wykupic a moze socjalne tego wlasnie nie wiem jaka jest roznica.Jakie sa warunki o ile ktos wie to prosze o informacje,aby starac sie o taki dom.Mieszkam z rodzina maz,dwoch synow 9 i 14 lat i za pare dni ma przyjsc na swiat ponoc corka,w dwu-sypialnianym domu.Czy to prawda,ze mamy szanse na taki dom?Gdzie nalezy pobrac dokumenty,pozdrawiam :">
bozena

Re: Mieszkanie-dom socjalne a z councilu-czy jest roznica?

Postprzez TakaSobieJa » 24 lip 2009, 11:55

Na takie mieszkanie zawsze masz szanse jezeli spelnisz warunki przez nich wymagane.
Dom/mieszkanie z councilu mozna wykupic po 5 latach ( dokladnie jest tak samo jak z mieszkaniam w Polsce, ktore otrzymuje sie od miasta )

Cauncil house otrzymuje sie z public albo social housing
To pierwsze to sa mieszkania, ktore sa wlasnoscia rzadu lub wladz lokalnych to drugie moga byc wlasnoscia rzadu lub organizacji non-profit badz obydwu razem.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez mysza_ltn » 24 lip 2009, 17:58

Ja tylko dodoam, ze aby sie starac o mieszkanie z councilu trzeba isc do councilu w swoim miescie
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
mysza_ltn

Postprzez ariel.totz » 29 wrz 2009, 12:18

A czy są tam jakieś aplikacje do wypełnienia ... czy po prostu trzeba ich że tak powiem urzec swoją sytuacją związaną z brakiem miejsca do życia... i w ogóle... czy po prostu wystarczy wypełnić aplikacje? jeśli ktoś wie to proszę o szybką odpowiedź.

dzięki z góry.
ariel.totz

Postprzez TakaSobieJa » 29 wrz 2009, 12:37

Po zlozeniu aplikacji i dostarczeniu potrzebnych dokumentow spodziewaj sie kogos kto przyjdzie od nich sprawdzic Twoje warunki mieszkaniowe.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez ariel.totz » 29 wrz 2009, 12:52

Ok dzięki za odpowiedź...
a wiesz może jeszcze jak taka aplikacja się nazywa ? bo chyba mam ją w domu lecz nie jestem pewny... ;)

dzięki z góry za odp pozdrawiam.
ariel.totz

Postprzez ariel.totz » 29 wrz 2009, 12:58

I to jest właśnie to... Housing Registration Form

tylko teraz najgorsze przede mną czyli to wypełnić ;) uff....
może ktoś ma zapisane na kompie jak wypełniać miej więcej, aby to szybciej poszło ?
ariel.totz

Postprzez TakaSobieJa » 29 wrz 2009, 13:09

Kady Council ma swoje aplikacje i swoje wymogi. Wymogiem kazdego jest w stosunku do osob A8 udokumentowanej pracy przez 12 miesiecy ( czyli rejestracje w systemie WRS ) jednak niektore Councile dodatkowo wymagaja aby mieszkac w ich obrembie okreslona liczbe lat np. jeden council wymaga 2 letniego zamieszkania inny 5 letniego wiec to nie jest regola i to jest tylko przyklad.
Jesli wpiszesz w google council house form wyskocza Ci aplikacje z roznych councilow. Najlepiej wejdz na strone swojego i znajdz.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez SE8A » 01 paź 2009, 13:39

Witam. jestem poraz pierwszy na tym forum i mam taki problem. Mieszkam i pracuje nieprzerwanie w UK od prawie 4 lat. od poczatku bylem zarejestrowany w HO a po 12 miesiacach dostalem niebieska ksiazeczke rezydenta.Jako jedyny zywiciel rodziny zarobilem 21000 w zeszlym roku podatkowym a w tym bedzie mniej - okolo 18000 (mniejsze bonusy) Moja narzeczona ( jeszcze nie jestesmy malzenstwem) dolaczyla do mnie kilka miesiecy temu gdyz jest w 7 miesiacu ciazy obecnie i nie pracowala jeszcze nigdy w UK, nie jest tym samym zarejestrowana w HO ale ma wyrobiony NIN. Wynajmujemy pokoj wiec udalismy sie do naszego councilu po rejstracje na liscie oczekujacych na housing - mieszkanie socjalne. Wszystko niby bylo ok, aplikacje przyjeto z naszymi danymi potwierdzajac, ze w momencie kiedy dziecko sie urodzi warunki sie jeszcze zmienia na nasza korzysc. Bylo to miesiac temu...
Dzis rano bylismy zlozyc aplikacje na Housing Benefit tym razem gdyz znalezlismy ladne mieszkanie w domku z ogrodem. Bez problemu przyjeto nasze podanie. Ja wystepuje w nim jako glowna osoba i pracuje a narzeczona jako niepracujaca. Postanowilismy zapytac przy okazji co z naszym podaniem o Housing - mieszkanie socjalne. Kobieta dosc dlugo szukala naszego formularza az w koncu sie okazalo, ze brakuje w nim informacji o prawie do pobytu mojej narzeczonej na terenie UK. Mnie rowniez poproszono o pokazanie rejestracji WRS z HO. Pytam sie tej osoby co mamy zrobic, a ona na to ze poniewaz nie jestesmy malzenstwem to dla nich wystepujemy jakby oddzielnie ( ma sie to nijak do tak zwanego partnerstwa - podobno uznawanego tu na rowni z malzenstwem) i oboje musimy miec HO. Narzeczona musi pojsc i wyrobic sobie HO albo isc do Job Centre do DWP o potwierdzenie prawa do pobytu w UK. Pytam sie w jaki sposob ma sobie wyrobic jesli nie pracuje i nie pracowala wczesniej w UK. Na to tylko uslyszelismy, ze musi isc sie zarejestrowac. Czy takie same problemy bedziemy mieli przy innych formach ewentualnych benefitow? Dzis zlozony wniosek o Housin Benefit - doplate do mieszkania tez odrzuca ? Czy o wszystko musze wystepowac jako singel ewentualnie z dzieckiem ? Czy w takim razie mozemy wystepowac o jakikolwiek benefit razem jak partnerzy? co Child Benefit? Czy w szpitalu tez beda chcieli pieniedzy za porod i opieke ? Jestem zalamany...
SE8A

Postprzez TakaSobieJa » 01 paź 2009, 14:45

Proponuje tam wrocic i porozmawiac z perzelozonym owej pani, ktora z Toba rozmawiala. Starajac sie o mieszkanie z councilu wystepujecie jako para a nie kazde osobna tak samo jest z innymi benefitami. Jezeli jedno z partnerow nie pracuje i nigdy nie pracowalo w uk to nie moze im przedstawic dokumentow jakie oni chca - po raz kolejny nie znajomosc przepisow wychodzi.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Następna strona

Powrót do Mieszkanie