Maternity Allowance. Decyzja odmowna

Jeśli wstrzymali ci benefit, albo nie chcą go przyznać

Maternity Allowance. Decyzja odmowna

Postprzez vanessa » 06 lip 2009, 23:32

Witam mam pytanie odnosnie maternity allowance a mianowicie moze na poczatek opisze moja sytuacje A wiec tak : staralam sie o maternitty allowance poniewaz nie nalezy mi sie saturatory maternity pay mam przepracowane u pracodawcy 18 tyg z czego tygodniowe zarobki byly powyzej 30 £ tyg. pozniej mialam przerwe w pracy 6 miesiecy aktualnie jestem zatrudniona jako self-employed od 8 tygodni i regularnie oplacam II class NI contribution . Co w sumie daje przepracowane na dzien dzisiejszy 26 tygodni Z job centre dostalam dwie odmowy pierwsza ze nie milam przepracowane 26 tyg z 66 w okresie testowym i z tym sie zgadzam ale nie do konca poniewaz na oficjalnych stronach JC jest napisane ze rozliczaja na 2 sposoby:-od zatrudnienia (gdzie trzeba miec przepracowane 26 tyg w okresie 66 tyg poprzedzajacych date porodu niewazne ile sie zarabialo )-i drugi sposob od zarobkow (gdzie przez 13 tyg zarobki tygodniowe musza przekraczac 30 £) ale ok niby moge zgodzic sie z ich decyzja natomiast druga odmowa zostala uzasadniona w taki sposob ze mam oplaconej skladki IN " class przez conajmniej 13tyg.I w tym momencie zgupialam poniewaz wyslalam payslips od pracodawcy (poniewaz mam wybor jakie payslipy wyslac )a oni uczepili sie znowu self-employed gdzie ten okres mial byc wliczony w jako moje brakujace 8 tygodni Naprawde niewiem co robic w tym przypadku prosze o pomoc mam nadzieje ze w miare przejrzyscie opisalam moj probem.Na koniec dodam ze moj okres testowy to 04/05/08 do 08/08/09 w tym okresie zartudniona u pracodawcy przez 18 tyg i self-employed od 11/05/09 do dnia dzisiejszego.Data porodu 09/08/09.Wielkie Dzieki
vanessa

Re: MATERNITY ALLOWANCE POMOCYYYY !!!!!!!

Postprzez TakaSobieJa » 07 lip 2009, 06:42

W jednym i drugim przypadku musisz miec przepracowane 26 tyg z 66 ale na 15 TYG PRZED PLANOWANYM PORODEM. Zarobki nie sa albo, albo tylko jezeli bylas zatrudniona to musiszlas zarabiac nie m,niej jak 95 funtow a jak bylas self-employed to musialas zarabiac nie mniej niz 30 funtow tygodniowo ale okres przep[racowany nie zmienia sie.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez vanessa » 07 lip 2009, 22:25

Witam dzieki za odpowiedz zgadzam sie z toba ze musisz miec przepracowane 26tyg z 66 przed planowanym porodem natomiast nie rozumiem tych 15 tyg o ktorych napisalas poniewaz to ty okreslasz kiedy chcesz zaczac MA wiec mozesz pracowac nawet do ostatniego dnia a MA zaczac dzien po porodzie a z tego co napisalas ja zrozumialam ze ostatnie 15 tyg przed porodem nie mozesz podjac pracy ani pracowac poniewaz ten okres nie bedzie brany pod uwage w dalszym ciagu nie rozumiem dlaczego nie zostal przyznany mi MA poniewaz mam przepracowane 18 tyg na employed z czego zarobki byly powyzej 95£ tyg oraz self-employed na dzien dzisiejszy mam przepracowane 8 tyg i regularnie place 2 cllas NI co w sumie daje 26 tyg MA chce zaczac 09/08/09 co w calosci da mi przepracowanych 31 tyg Zastanawiam sie czy mozna laczyc z soba employed i self-employed tak jak w moim przypadku na dzien dzisiejszy 18 tyg employed i 8 tyg self-employed ale mysle ze nie powiniem byc to problem . Prosze o jakies porady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vanessa

Postprzez jussstyna » 08 lip 2009, 11:49

jezeli date porodu masz na 09/08/09 to na 15 tyg przed ta data (t.j 26/04/09) powinnas mies przepracowane 26 tyg ( w dniu 26/04/09 musialabys byc zatrudniona od 26 tyg).czyli powinnas byc zatrudniona od 26/10/08. 15 tyg przed data porodu nie wliczaja sie.
jussstyna

Postprzez agulaaa1989 » 08 lip 2009, 16:19

jussstyna napisał(a):jezeli date porodu masz na 09/08/09 to na 15 tyg przed ta data (t.j 26/04/09) powinnas mies przepracowane 26 tyg ( w dniu 26/04/09 musialabys byc zatrudniona od 26 tyg).czyli powinnas byc zatrudniona od 26/10/08. 15 tyg przed data porodu nie wliczaja sie.

Mysle ze to raczej tyczy sie SMP..bo wlasnie z tego powodu mi go nie przyznano bo brakowalo mi przepracowanych tygodni przed zajciem w ciaze..Wiec stram sie o MA..A z tego co wiem aby otrzymac MA nalezy przepracowac 26 tygodni w okresie 66 tygodni przed data porodu...i nic nie podaja o 15 tygtodniach..Sama nic juz z tego nie wiem;/
agulaaa1989

Postprzez TakaSobieJa » 08 lip 2009, 17:19

Tak masz w zupelnosci racje
You must have been employed and/or self-employed for at least 26 weeks in your 66 week test period.The test period is the period of 66 weeks up to and including the week before the week your baby is due.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez vanessa » 08 lip 2009, 20:49

Witam ponownie dzieki za rozwiniecie watku( pytania i zarazem prozby) tak wiec dziewczyny co sadzicie o moim przypadku bo z tego co tutaj wynika wedlug mnie nalezy mi sie to maternity allowance mam przepracowane 18 tyg na employed MA chce zaczac 09/08/09 a od 11/05/09 pracuje jako self-employed co do tego dnia da mi 13 tyg a wiec w calosci 31 przepracowanych tyg. Czy wedlug waszej opini nalezy mi sie to MA czy nie bo nie dostalam konkretnej odpowiedzi i niewiem czy mam sobie odpuscic czy dalej walczyc o swoje ???? Czy self-employed i employed mozna laczyc z soba ???????? Poradzcie mi co zrobic ??????????
vanessa

Postprzez TakaSobieJa » 08 lip 2009, 21:55

Tak zatrudnienie i prace na wlasny rachunek mozesz laczyc. WG. mnie mozesz starac sie o MA
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez filipina66 » 18 lip 2009, 01:48

a jak to wyglada w przypadku chorobowego??jestem zatrudniona od 2007 u jednego pracodawcy obecnie jestem w ciazy termin mam na 09.09 a na chorobowym jestem od marca niestety problemy z ciaza..czy zwiazku z tym moge miec jakies problemy z macierzynskim?chorobowe mialam placone 79.15f dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
filipina66

Postprzez TakaSobieJa » 18 lip 2009, 08:07

Z uwagi na zarobki mozesz kwalifikowac sie do macierzynskiego z JC a nie od pracodawcy.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Następna strona

Powrót do Wstrzymania, kontrole, odmowy, skargi