Teraz jest 25 kwi 2014, 06:49

News News of benefity.org.uk

Site map of benefity.org.uk » Dział : benefity.org.uk

Forum o benefitach i zasiłkach w UK

Infolinie Child Benefit, Working Tax i Child Tax Credit

Infolinie rządowe są oblegane przez Polaków pytających o szczegóły i postęp w sprawie wniosków o Tax Credit lub Child Benefit.

Kilka zasad, o których warto wiedziec zanim zadzwonisz.

Wszystkie rządowe infolinie oferują usługi tłumacza telefonicznego, więc jeżeli nie znasz angielskiego poproś o tłumacza (Polish interpreter) na samym początku rozmowy.

Infolinie Tax Credit i Child Benefit otwarte są 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00

Infolinia Tax Credit 0845 300 3900

Infolinia Child Benefit 0845 ...
Read more : Infolinie Child Benefit, Working Tax i Child Tax Credit | Wyśw. : 2988 | Odp. : 2 | Dział : Dziecko

Maternity Allowance

Witam !!

jestem w trakcie wypełniania aplikacji o Maternity Allowance, ale mam problem z paroma pytaniami. Jeśli ktoś miał już do czynienia z tym i mógłby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna !!!

Poniżej zamieszczam link ,na kórym jest forma do wypełnienia. Mam problem z pytaniem :

1.na stronie 11 odnośnie benefitów, które już otrzymuję. Otóż otrzymujemy wraz z mężem tylko working tax credit. czy mam to gdzieś tam zaznaczyć??

2. na stronie 12 ... szczerze ...
Read more : Maternity Allowance | Wyśw. : 1191 | Odp. : 4 | Dział : Wypełniamy formularze

Od czego zacząć? [5 tydzień ciąży i fizyczna praca]

Witam
Jestem w 5 tygodniu ciąży.Ponieważ mam dość ciężką fizycznie pracę, będę chciała odejść na zwolnienie lekarskie przed porodem w miarę jak najwcześniej.Moje pytanie to kiedy mam składać jakiekolwiek papiery i o co jakie benefity starać się najpierw ? I co po urodzeniu dziecka - co najpierw załatwiać ? Nie wiem zupełnie od czego zacząć.Jest to moja pierwsza ciąża w UK a z językiem też kiepsko :-(
Read more : Od czego zacząć? [5 tydzień ciąży i fizyczna praca] | Wyśw. : 5356 | Odp. : 19 | Dział : Jestem w ciąży

Strata pracy

witam,w mojej firmie zapowiadaja redukcje pracownikow.Pracuje 3 lata w tej firmie. mam pytanie czy nalezy mi sie odprawa mimo tego ze pracodawca popwiedzial ze odpraw nie bedzie bo firma jest w zlej kondycji finansowej oraz jezeli pracodawca zaproponuje mi prezjscie na noca zmiane a ja sie nie zgodze i wtedy to oznacza ze mam odejsc z firmy to czy dalej moge sie ubiegac o odprawe?

Dziekuje z gory za porade

Aneta
Read more : Strata pracy | Wyśw. : 1189 | Odp. : 3 | Dział : Straciłem pracę

73 nowe benefity!

Nasz portal został poszerzony o 73 nowe opracowania benefitów w języku polskim. Teksty z portalu direct.gov przetłumaczyła specjalnie dla nas Weronika Tomaszewska-Collins. Przedsięwzięcie sfinansował nasz sponsor Taxpol Ltd.

Lista opracowanych benefitów:

1) Bus passes for over 60s
2) Child Maintenance
3) Childcare for a disabled child
4) Christmas Bonus
5) Cold Weather Payment
6) Energy Efficiency grants
7) Extended Payment of Council Tax Benefit
8) Extended Payment of Housing Benefit
9) Free milk
10) Free ...
Read more : 73 nowe benefity! | Wyśw. : 2398 | Odp. : 0 | Dział : Komunikaty

Powot do pracy po "wychowawczym".

Witam. Mam olbrzymi problem i jak najszybciej musze uzyskac jakichkolwiek informacji ! Pracuje w hotelu od 10 wrzesnia 2007r. Pierwsze 2 m-ce sprzatalam pokoje,pozniej dostalam sie na restauracje i zazwyczaj pracowalam 40 godz.tyg.,kiedy zaszlam w ciaze przeniesionio mnie do biura,ale tylko na pol etatu-czyli 20 godz,tyg. Bylam na macierzynskim i wychowawczym -nie platnym i teraz chce wrocic do pracy. Maz rowniez pracuje w tym samym hotelu,wiec do tej pory kiedy pytal sie o moj powrot ...
Read more : Powot do pracy po "wychowawczym". | Wyśw. : 964 | Odp. : 6 | Dział : Dziecko

Problem z Housing Benefit - prosze o pomoc.

Witam serdecznie. Mam pytanie. Wraz z dziewczyna chcemy wynajac mieszkanie. Ja jestem w Anglii od prawie 3 lat moja dziewcyna od niedawna i nie pracuje i nie bedzie pracowac p oniewaz jest w 7 miesiacu ciazy. Wiec placic za mieszkanie bede tylko ja z moich zarobkow. Cena mieszkania to 450 funtow miesiecznie + rachunki. Pracuje dla agencji i zarabiac 210 funtow tygodniowo wiec nie bede w stanie placic za mieszkanie ale w naszej sytuacji musimy ...
Read more : Problem z Housing Benefit - prosze o pomoc. | Wyśw. : 949 | Odp. : 2 | Dział : Mieszkanie

Roznice i problemy z Jobseekers Allowance - Income/Contribut

Witam
moje zrozumienie języka angielskiego jest słabe a w korespondencji z urzędami angielskimi jest ono beznadziejne, proszę o pomoc w zrozumieniu mojej sytuacji prawnej.

Pytania zwiazane z tym postawie na końcu.

Przyleciałem do Anglii 06/2006 opłaciłem NIN i podjąłem prace przez agencje zatrudnienia. Nie była to praca stała.
Od 21/04/2008 do 10/10/2008 pracowałem (5dni w tygodniu) poprzez agencje dla firmy XYZ. Następnie od 10/10/2008 do 09/07/2009 byłem zatrudniony w XYZ. W tym czasie byłem kilka ...

Maternity Allowance a Tax Credits

Prosze o pomoc.Staram sie o child tax,czy ktos moze mi powiedziec co mam wpisac w rubrykach,gdzie pytaja o pracodawce,czy jesem zatrudniona i o ilosc godzin,przepracowanych w tygodniu?Nie mam pojecia poniewaz w tej chwili pobieram MATERNITY ALLOWANCE.
Read more : Maternity Allowance a Tax Credits | Wyśw. : 684 | Odp. : 3 | Dział : Wypełniamy formularze

Formularze potrzebne przed wyjazdem do Polski

Jakie formularze nalezy pobrac w Anglii gdy planuje sie powrot na stale do Polski... Potrzebne do potwierdzenia okresow pracy i ubezpieczenia itd i gdzie mozna pobrac takie formularze
Read more : Formularze potrzebne przed wyjazdem do Polski | Wyśw. : 1234 | Odp. : 1 | Dział : Powrót do Polski

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Liczba postów: 6465 • Liczba tematów: 1438 • Liczba użytkowników: 1683