Teraz jest 19 kwi 2014, 05:55

News News of Mieszkanie

Site map of Mieszkanie » Dział : Mieszkanie

O benefitach związanych z mieszkaniem

Kiedy zglosic zmiane adresu?

Dostalam mieszlkanie ze spoldzielni mieszakaniowej , jest to nowe mieszkanie i calkowicie puste w zwiazku z czym troche nam zajmie zanim sie wprowadzimy , musimy najpierw polozyc chociaz podlogi . Klucze dostalam poltora tyg temu wtedy, tez zaplacilam czynsz , w tym starym zostaje do 6 marca , moje pytanie brzmi czy musze juz teraz zlozyc aplikacje o zmianie adresu przy HB czy dopiero jak sie przeprowadze. W praktyce wyglada to tak ze przez miesiac ...
Read more : Kiedy zglosic zmiane adresu? | Wyśw. : 479 | Odp. : 1

Decyzja o zwrocie nadpłaconego Housing Benefit

witam

Otóż mam poważny problem i nie wiem co mam zrobic. Dzisiejszy list z Housing benefitu mnie zszokował. Rok temu w marcu złożyłam aplikację o dofinansowanie do mieszkania ponieważ pani w CAB tak mi doradziła- że spróbowac można ale najwyzej odmówią gdyż zwolnili mnie z pracy w 7 miesiacu ciązy. od marca przebywałam na zasiłku macieżyńskim. Po 10 tyg dostałam pozytywną decyzję i tydzień później pierwsze pieniądze miałam na koncie. Wszystko było w porządku gdyby ...
Read more : Decyzja o zwrocie nadpłaconego Housing Benefit | Wyśw. : 5420 | Odp. : 23

Czy nalezy mi sie HB?

wynajmuje mieszkanie z 2 znajomymi, wszyscy jestesmy na umowie z agencja. niestety stracilam prace 2miesiace temu a nie mam juz pieniedzy na czynsz. dostaje JSA ,i zastanawiam sie ,czy moge sie tez starac o HB, w koncu 1/3 czynszu place ja...
Read more : Czy nalezy mi sie HB? | Wyśw. : 593 | Odp. : 1

Dofinansowanie do umeblowania

Dzien dobry.
Dostalam mieszkanie socjalne, jest to kompletnie nowe mieszkanie swiezo oddane do uzytku, calkowicie puste. Tzn nie ma w nich podlog nigdzie ani w kuchnii ani lazniece nigdzie, brakuje tez kuchenki. Inne meble mam, jednak koszty zakupu i polozenia nowej podlogii jak i kuchenki mnie przerazaja, Z oszczednosci starczy na zrobienie podlogi w polowie mieskania, Ja nie pracuje mam partnera ktory pracuje zarabia 255 tyg mamy mala coreczke, i przyznane benefity WTC i CTC ...
Read more : Dofinansowanie do umeblowania | Wyśw. : 1379 | Odp. : 7

Self employed a Housing Benefit

Witam, chcialam sie dowiedziec co moge odliczys w przypadku starania sie o housing benefit gd jestem samozatrudniona. Tz. dostalam do wypelnienia formularz o dochodzie i wydatkach od momentu kiedy jestem samozatrudniona. Zastanawiaja mnie 2 rzeczy, czy moge w wydatkach zsumowac i odliczyc wszystkie travelki jako koszty dojazdu do pracy i czy moge odliczyc pralnie jako koszty prania odziezy roboczej i ile max moze to byc tygodniowo. Problem polaga na tym ze juz raz wypelnialam taki ...
Read more : Self employed a Housing Benefit | Wyśw. : 1241 | Odp. : 5

Housing Benefit - wstecz

hej
Czy ktos zna kogos lub osobiscie dostał Housing Benefit WSTECZ?
Jesli tak to jaki podal good reason?

Maz i ja chcemy zeby wyplacili nam HB od daty 1wrzesnia09.
Powód jest taki że od 1wrzesnia09 wynajmujemy semi-detached house od prywatnego wlasciciela. Płaciliśmy dotychczas czynsz ze środków z wesela, ktore teraz sie skonczyly.
Ja szukalam pracy, ale bezskutecznie bo nikt nie chcial zatrudnic ciężarnej.
Dowód na nowe nazwisko mam dopiero od 3grudnia09, wiec tym samym przedluzylo ...
Read more : Housing Benefit - wstecz | Wyśw. : 1301 | Odp. : 5

Bez mieszkania niedługo

Witam
Mamy wraz z dziewczyną i Naszym synkiem duży problem mieszkaniowy.Polega on na tym ,że mieszkamy w obecnej chwili wraz z rodziną .Mamy mały pokój ,który wynajmujemy,który nie jest zbyt wielki jak na 2 osoby dorosłe i łużeczko z dzieckiem.Niestety niedługo musimy się wyprowadzić gdyż rodzina zjeżdza do Polski.Jesteśmy w kropce gdyż wynajęcie jakiegoś lokum ,choćby 1 bedroom to spory koszt wliczając w to kaucje.Tylko ja pracuję i taki wydatek jest dla nas dużym problemem.Złożyliśmy ...
Read more : Bez mieszkania niedługo | Wyśw. : 844 | Odp. : 5

Housing Benefit

Witam

Mam taki problem, mieszkam u znajomych w domu który oni wynajmują, otrzymują HB a ja straciłem prace i jestem aktualnie na zasiłku dla bezrobotnych. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę starać się także o HB i jaki to będzie miało wpływ na ich HB.
Read more : Housing Benefit | Wyśw. : 526 | Odp. : 1

Mieszkanie socjalne - czy się kwalifikujemy?

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące warunków przyznawania mieszkań socjalnych. Otóż niedawno złożyłem z dziewczyną taki wniosek,ponieważ oczekujemy drugiego dziecka, a mieszkamy z siostrą i jej mężem. Na dodatek okazało sie, że siostra wraca do Polski, więc będziemy zmuszeni szukać nowego mieszkania. Wiadomo wiąże się to z kosztami, a tylko ja pracuje.
Mam pytanie czy ktoś może udzielić mi informacji jakie są warunki otrzymywania\ takich mieszkań, czy się kwalifikujemy i jak wygląda taka procedura, i jak ...
Read more : Mieszkanie socjalne - czy się kwalifikujemy? | Wyśw. : 601 | Odp. : 1

Housing benefit a brak zatrudnienia

witam :-)

Wczoraj skończył mi się urlop macierzyński i niestety nie mogę wrócic do pracy więc teraz jestem bezrobotna. Mam takie pytanie - czy należy mi się housing benefit w przypadku pobierania child tax credit i child benefit?? mój partner też jest aktualnie bez pracy. Mają do nas dzwonic z agencjii w sprawie pracy ale nie wiadomo kiedy.
Read more : Housing benefit a brak zatrudnienia | Wyśw. : 568 | Odp. : 3

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Liczba postów: 6464 • Liczba tematów: 1438 • Liczba użytkowników: 1680