Teraz jest 31 paź 2014, 05:21

News News of Benefity

Site map of Benefity » Dział : Benefity

Wszystkie rodzaje benefitów

MA

Witam jestem w 38 tyg ciazy i dopiero teraz zlozylam wniosek o MATERNITY ALLOWENCE czy nie zapozno ?dziekuje za odp

Jestem w 38tyg ciazy i nie zlozylam jeszcze wniosku o MA dopiero wypelniam formularz prace skonczylam tydzien temu. Czy nie bedzie to problemem ze tak pozno skladam aplikacje ?
a teraz drugi problem: starajac sie o Child benefit nie wiem kogo mam wpisac moj maz pracuje 4 lata caly czas w tej samej firmie ,ale ...
Read more : MA | Wyśw. : 579 | Odp. : 2 | Dział : Jestem w ciąży

samotna matka

Moja corka jest samotna matka.Przed zajsciem w ciaze pracowala 2 lata w uk z tym ze kiedy zaszla w ciaze (miesiac przed)zmienila prace i nie spelnila warunku(ilosc tygodni w ostatnim miejscu pracy)do otrzymania macierzynskiego z tegoz miejsca pracy,wiec placil jej Jobcentre.Macierzynski sie skonczyl wiec zlozyla wniosek o income support.Z roznymi papierami przyslano jej rowniez test do rezydentury.Czekala 3 miesiace na odpowiedz w ktorej napisano ze nie kwalifikuje sie do otrzymania income support,poniewaz nie zdala testu ...
Read more : samotna matka | Wyśw. : 615 | Odp. : 3 | Dział : Dziecko

Dać właścicielowi, czy wypełnić sama? [HB]

Witam mam pewien problem nad ktorym sie zastanawiam juz od pewnego czasu a mianowicie.Jakies 2 miesiace temu skladalam aplikacje odnosnie hausing benefit.Formie zawarte jest pytanie zwiazane z wlascicielem.Czy landlord ma wiedziec o tym czy dany benefit zostal przyznany czy nie.W naszej sytuacji nie chcelismy by nasz wlasciciel o tym wiedzial i tak wlasnie zaznaczylismy w aplikacji.Niedawno przyszly papiery ze hausing benefit zostal przyznany ale musze im dostarczyc nowa umowe wynajmu z ktora nie bedzie problemu ...
Read more : Dać właścicielowi, czy wypełnić sama? [HB] | Wyśw. : 952 | Odp. : 6 | Dział : Mieszkanie

Child Tax Credit

czy mogę starać sie o child tax credit na nowo narodzone dziecko które obecnie przebywa z mamą w Polsce ale nie będzie tam korzystać z żadnej pomocy społecznej
przeszukałem dużo stron i znalazłem rożne odp. czyli ze nie można i ze można wiec sam nie wiem
i podpinając pytanie czy do Child Benefit wystarczy "odpis skrócony aktu urodzenia" czy ma to być "pełny akt urodzenia"
Read more : Child Tax Credit | Wyśw. : 1338 | Odp. : 5 | Dział : Dziecko

MA proszę o pomoc. Czy mi się należy pełna stawka?

Witam!
Mam pytanie....jestem w Anglii od roku...pracuję od lipca zeszłego roku. Aktualnie jestem w 8 tygodniu ciaży. Licząc tygodnie zatrudnienia i czas umowy to będę się kwalifikować na te 66 tygodni do czasu porodu...
Jednak pracuje w McDonalds tylko na part time 2-3-4 dni w tygodniu. Różne mam wypłaty tygodniowe...często niższe niż te 120 funtów tygodniowo...więc nie pobierają mi taxu (i czy w takiej sytuacji należy się MA??)
Choć pewnie kilka payslipów znajdzie się z ...
Read more : MA proszę o pomoc. Czy mi się należy pełna stawka? | Wyśw. : 899 | Odp. : 4 | Dział : Jestem w ciąży

Tax Credit - roczna deklaracja, jak wypełnić?

Witam
Jestem zatrudniony jako self - employed. Od października zeszłego roku dostaję tax credit (za rok 2007-2008). Sytuacja wygląda tak że w maju b.r. dostałem z HM Revenue formularz (Tax credits annual Declaration), który, tak na marginesie, ma ustalić czy nadal mi się należy to dofinansowanie. Właśnie odnośnie jego wypełnienia mam pytanie. Mianowicie w jednej rubryce trzeba podać dochód za 2008-2009 a pytanie brzmi czy do dochodu należy dodać też tax credit który dostawałem w ...
Read more : Tax Credit - roczna deklaracja, jak wypełnić? | Wyśw. : 3181 | Odp. : 6 | Dział : Zatrudnieni

Problemy z pracodawcą

Pomóżcie mi,bo już nie wiem sama jak to jest z tymi przepisami.
Jestem we wczesnej ciąży 6tydzień i pracodawca wie o ciąży,ale nie wie dokładnie w którym tygodniu jestem a już problemy mi robi,że nie należy mi sie macierzyński nie mówiąc już o zmianie stanowiska,którego innego nie ma dla mnie a musze pracować.
Jestem sprzątaczką,mam styczność ze środkami czystości.Pracuję part time od roku u tego samego pracodawcy.Kontraktu jako takiego na piśmie nie mam.Mam HO i ...
Read more : Problemy z pracodawcą | Wyśw. : 3296 | Odp. : 16 | Dział : Jestem w ciąży

Becikowe- zakwalifikujemy sie?

Witam
Mam pytanko dotyczące becikowego wypłacanego w UK na dziecko.Chodzi mi,że nie wiem czy zostanę zakwalikowany. Wiem ,że trzeba spełnić pewne warunki miedzy innymi wniosek trzeba wysłać do 3 miesięcy po urodzeniu dziecka,trzeba mieć już jakiś benefit ,jeden z nich posiadam od tygodnia child tax credit w kwocie 130f miesięcznie,wysłałem wniosek wraz z aktem urodzenia dziecka na miesiąc przed upływem tego 3 miesięcznego okresu,ale dalej mam wątpliwości czy dostanę pozytywną odpowiedż:(Jeżeli ktoś ma jakieś doświadzcenia ...
Read more : Becikowe- zakwalifikujemy sie? | Wyśw. : 1250 | Odp. : 6 | Dział : Dziecko

Jeżeli zmienimy adres?

mam pytanie otrzymujemy house benefit i cb co jezeli zmienimy adres?oplata za wynajem nie zmieni sie ani zarobki tylko adres.czy przejdzie nam to dofinansowanie czy musimy skladac nowa aplikacje
Read more : Jeżeli zmienimy adres? | Wyśw. : 2500 | Odp. : 13 | Dział : Mieszkanie

[Jestem w ciąży, nie pracuję, nie mam "homo officu"]

mam ogromny problem jestem w ciazy i nie pracuje jakie przysluguja mi benefity i jakie papiery powinnam miec zeby je uzyskac??? chcialabym zaznaczyc ze nie mam homo officu i czy mozna go zrobic nawet jesli nie pracowalam???prosze powiedzcie mi co mam robic jestem bardzo niespokojna i zdesperowana ;-( a dopracy i tak nie bede mogla jak narazie isc wiec co robic???
Read more : [Jestem w ciąży, nie pracuję, nie mam "homo officu"] | Wyśw. : 3794 | Odp. : 9 | Dział : Jestem w ciąży

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Liczba postów: 6719 • Liczba tematów: 1502 • Liczba użytkowników: 1780