Teraz jest 02 wrz 2014, 23:42

News News of Benefity

Site map of Benefity » Dział : Benefity

Wszystkie rodzaje benefitów

Jobseeker's Allowance-pomyłka??

-Drodzy czytelnicy Forum:

Mam nie lada problem całkiem odwrotny co do innych użytkowników Forum a mianowicie z przyznaniem mi Jobseeker's Allowance.

Przebywam w UK od 10/2006 i pracowałem legalnie od pierwszego dnia, moja żona z dziećmi przebywa od połowy 2007, mieszkamy i żyjemy w Szkocji jako cała rodzina.(20 lat w związku) Pod koniec grudnia 2008r ze względow ekonomicznych firmy straciłem pracę, w styczniu 2009 złożyłem wniosek online o Jobseeker's Allowance, po paru dniach dzwoni telefon ...
Read more : Jobseeker's Allowance-pomyłka?? | Wyśw. : 1202 | Odp. : 4 | Dział : Straciłem pracę

Ciąża a brak kontraktu

Pracuję od roku w jednej firmie jako sprzataczka w domu pomocy i mam problem,ponieważ zle się czuje chciałabym iść na chorobowe,ale czy pracodawca może mnie zwolnić (nie wie,że jestem w ciąży,boje się powiedzieć).Mam wszystkie payslipy,także dowód legalnej pracy mam do tego HO i NIN również mam.
Prosze powiedzcie mi czy brak kontraktu upoważnia pracodawca do zwolnienia mnie ? I jesli byłabym na chorobowym to zasiłek macierzyński płaci pracodawca czy job centre?
Read more : Ciąża a brak kontraktu | Wyśw. : 2671 | Odp. : 10 | Dział : Jestem w ciąży

Jak odkręcić źle wypełnioną aplikację o WTC

Mam problem od pewnego czasu biorę WTC dla osób niepełnosprawnych. Aplikacja ta została żle wypełniona i teraz nie wiem jak mam to odkręcić. Martwie sie ze bede musiala oddac duza sume pieniedzy.
Read more : Jak odkręcić źle wypełnioną aplikację o WTC | Wyśw. : 955 | Odp. : 1 | Dział : Wypełniamy formularze

Przepisać HB na inne mieszkanie?

czesc !!
mam pare pytan,i bardzo prosze jesli ktos moze mi pomoc..
1.
jestem w siudmym miesiacu ciazy,stracilam prace w pierwszym.mam jobseeker's Allowance i housing benefit.za pokuj place 300 funtow.a chce przeprowadzic sie w inne zupelnie miejsce 70 mil dalej,i wynajac nieszkanko z jednym pokojem.
Zastanawiam sie cz nie bede miala problemu z Housnig Benefit.czy dostane od nich dofinansowanie do wiekszego juz mieszkania,a nie pokoju.urodzi mi sie dziecko i nie moge przeciez mieszkac w jedynce ...
Read more : Przepisać HB na inne mieszkanie? | Wyśw. : 658 | Odp. : 1 | Dział : Mieszkanie

Working Tax Cred.

Witam!!!
Mam pytanie czy w mojej sytuacji należy mi się Work tax cred? Obecnie jestem w 30 tyg ciąży i od 2 miesięcy pracuję 16 godz tygodniowo, mój mąż rocznie zarabia 16.500 Ł. Z tego co przeczytałam na forum aby starać się po urodzeniu dziecka o Sure Start Maternity grand trzeba korzystać przynajmniej z jednego benefitu. dziekuje za żetelne odpowiedzi.
Read more : Working Tax Cred. | Wyśw. : 561 | Odp. : 1 | Dział : Dziecko

WTC I ChTC a Maternity allowance

witajcie :-) Piszę do Was ponieważ mam pytanie odnośnie WTC i Chtc. Koleżanka powiedziała mi że mogę się o taxy ubiegac jeżeli jestem na maternity allowance ale coś mi sie nie wydaje poniewaz nie pracuje 40 godzin tygodniowo no chyba że maternity allowance jest traktowane jako 40 h pracy tyg?? jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o jakiekolwiek informacje ...
Read more : WTC I ChTC a Maternity allowance | Wyśw. : 434 | Odp. : 1 | Dział : Dziecko

Ile macierzynskiego na reke??

hej mamuski. mam pytanie do was mianowiceie do tych ktore otrzymuja platny 39tyg macierzynski od pracodawcy. dzis dostalam z pracy list ze pierwsze 6tyg 90% zarobkow i kwote jak bede otrzymywac podal brutto wiec rozumiem ze od tego odciagnie tax i nin wiec na reke zostanie ok 40F mniej. a przez kolejne 33tyg podal mi 123F ale to tez brutto kwota?? i od tego jeszcze odciagaja nin i tax?? czy te 123f to bedzie na ...
Read more : Ile macierzynskiego na reke?? | Wyśw. : 1486 | Odp. : 5 | Dział : Jestem w ciąży

Przyznali mi JSA!

Przyznali mi JSA! Papiery przyszły dwa tygodnie temu ale kasy mi jeszcze nie przelali. CZY ktoś wie jak długo czeka się na pieniądze? (clap)

W decyzji jest napisane, że w ciągu dwóch tygodni a dwa tygodnie minęły przedwczoraj. Ciekawe kiedy wpłynie kasa skoro już przeciągnęli termin? A może ktoś też czekał tak długo jak ja? Jeśli wiecie coś w tym temacie proszę o wasze relacje... ...
Read more : Przyznali mi JSA! | Wyśw. : 797 | Odp. : 3 | Dział : Straciłem pracę

emerytura a lata pracy w uk

witam! mam pytanie na temat emerytury...chodzi dokladniej o lata pracy w Uk a emeryture w Polsce.Czy lata pracy legalnej w Anglii zaliczaja sie do emerytury w Polsce.Jak to wszystko wyglada jak to wyglada jesli np.po 5 latach pracy wracamy do Polski i czy ten czas wlicza sie do lat pracy? po ilu latach pracy w Anglii mozna nabyc prawo do emerytury czesciowo angielskiej i polskiej?
Read more : emerytura a lata pracy w uk | Wyśw. : 11232 | Odp. : 6 | Dział : Emerytura

Zasiłek po rozwodzie

Witam, jestem rok po rozwodzie, mój były mąz w UK od 5 lat. ja z dzieckiem sama w Polsce . Niedłułgo chce przyjechac z dzieciakiem do Szkocji. Ale mój ex chyba pobiera zasiłek na dziecko (a my nic od niego nie dostajemy) sama nie wiem jak to sprawdzic. Co będzie jesli przyjade do UK, czy bedzie mi przysługiwac czy jemu?
prosze pomózcie!
Read more : Zasiłek po rozwodzie | Wyśw. : 847 | Odp. : 4 | Dział : Dziecko

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Liczba postów: 6682 • Liczba tematów: 1488 • Liczba użytkowników: 1747