Jobseekers Allowance - pytanie.

Dla tych, którzy stracili lub odeszli z pracy

Jobseekers Allowance - pytanie.

Postprzez mona » 09 lut 2009, 09:33

Mam dwa pytania w sprawie jobseekers allowance. Moze ktos sie orientuje i bedzie mogl mi pomoc.
Pierwsze - maz zostal zwolniony z pracy - brak zlecen. Ponad dwa tygodnie temu zarejestrowal sie w Jobcenter. Jak dlugo czeka sie na J.A? Mamy dwoje dzieci, ja nie pracuje poniewaz mlodsze dziecko jest niepelnosprawne.
Drugie pytanie - wczoraj dzwonil pracodawca meza, ze ma prace na okolo tydzien. Czy maz podejmujac takie zlecenie traci automatycznie ta rejestracje w jobcenter i procedure nalezy zaczac od nowa?
mona

Re: Jobseekers Allowance - pytanie.

Postprzez mysza_ltn » 09 lut 2009, 11:20

Do JA mozesz sie kwalifikowac nawet jesli pracujesz ale do 15 godz./tyg. ! Nie wiem jaki jest czas na ich odpowiedz ale pewnie kolo miesiaca. Kazdy ma odpowiedz w innym czasie z tego co sie orientuje...
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
mysza_ltn

Postprzez wyobraznia » 12 lut 2009, 09:37

witam

Mam przepracowane w ciaglosci prawie 3 lata. (ostatnie miesiace to zasilek macierzynski) Jesli po macierzynskim nie wroce do pracy to czy moge sie starac o jobseeker's Allowance? Tzn czy jesli ja wypowiem umowe o prace to czy jobseeker's Allowance bedzie mi sie nalezal? I czy brane sa pod uwage dochody mojego meza?

Dzieki z gory za eweuntualna pomoc:)

Pozdrawiam!
"Bo Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopoki sie nie wydarzy" Klapouchy
wyobraznia

Postprzez mysza_ltn » 12 lut 2009, 14:53

Szukajac odpowiedzi na twoje pytanie natknelam sie na bardzo podobna sytuacje :-)
Kobieta ta dobrowolnie odeszla z pracy ze wzg. na niezdrowa atmosfere:

"po dobrowolnym zrezygnowaniu z pracy możesz starać się o zasiłek dla szukających pracy, ale nie ma gwarancji, że go dostaniesz. Decyzja urzędu będzie zależała od okoliczności, w których opuściłaś miejsce pracy. W Twoim przypadku niezdrowa atmosfera może być czynnikiem, który zadziała na Twoją korzyść, jednak trudno powiedzieć czy będzie to czynnik wystarczający, żebyś otrzymała zasiłek. Jeśli urząd zdecyduje, że zasiłek Ci przysługuje, jego wysokość będzie zależała od zarobków Twojego partnera.

Jeśli chodzi o dofinansowanie do opieki nad dzieckiem - przysługuje ono, jako część Working Tax Credit, osobom, które pracują co najmniej 16 godzin tygodniowo. Zasiłki Tax Credits są przyznawane całej rodzinie. Jeśli więc Twój partner spełnia ten warunek, być może dostaniecie dofinansowanie."
mysza_ltn

Postprzez wyobraznia » 13 lut 2009, 07:38

A dziekuje bardzo za podpowiedz:) Jak widac, warto sprobowac:)
"Bo Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopoki sie nie wydarzy" Klapouchy
wyobraznia

Postprzez anina450 » 13 lut 2009, 21:04

Dzisiaj bylismy z mezem na spodkaniu w Job Center,poniewaz pracowalismy w ubieglym tygodniu 12 godz pan niewiedzial co z tym fantem zrobic poniewaz pracowalismy oboje poinformowal nas ze mozemy pracowac mniej niz 24 godz w tygodniu aby otrzymac zasilek
no ale uspokoilam go i pokazalam peyslipy na ktorych mamy 11/5 godziny X2 = 23 godziny i odetchna z ulga a co ciekawe zasilku jeszcze nie pobieramy ,czekamy juz 1/5 m-ca zobaczymy co bedzie dalej pozdrawiam (hej)
anina450

Postprzez mysza_ltn » 15 lut 2009, 11:49

no tak...hehe... mialby facet problem nie do rozgryzienia hehe (giggle)
mysza_ltn

Postprzez ango84l » 09 mar 2009, 01:07

oni graja na zwloke z tym placeniem zasilku musisz chodzic do nik kazdego tyhodnia i mowic ze juz nie masz pieniedzy wcale wziasc wyciagi z konta jak sa poste ja dostalem po 3i pól mies zasilek
ango84l

Powrót do Straciłem pracę