Benefity dla samotnej matki

Wszystko o benefitach dla rodziców lub opiekunów dzieci

Benefity dla samotnej matki

Postprzez kwiatuszek82 » 15 paź 2009, 16:43

Witam serdecznie (hej) Mam pytanie poniewaz podjelam decyzje odejsc od partnera z 2 miesiecznym skarbem, w tej chwili wynajmuje pokoik u znajomej i otrzymuje tylko Maternity Allowance do konca stycznia. Czy moglabym sie dowiedziec jakie benefity mi sie naleza oprocz Child Benefit. Z gory dziekuje serdecznie i pozdrawiam goraco :-) (flower)
kwiatuszek82

Re: Benefity dla samotnej matki

Postprzez TakaSobieJa » 15 paź 2009, 17:20

Mozesz starac sie o child/working tax, HB/CTB - JEZELI JESTES ODPOWIEDZIALNA ZA PLACENIE CZYNSZU I MASZ UMOWE.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez kwiatuszek82 » 30 paź 2009, 22:33

Witam serdecznie (hej) dziekuje bardzo za odpowiedz. Staralam sie o becikowe poniewaz polozna kazala mi wyslac formularz,ale oczywiscie nie dostalam poniewaz nie otrzymuje wymienionych benefitow. Mam tylko Matternity Alowance i Child benefit a w tej chwili jestem samotna matka. Czy to ma jakis wplyw na zmiane decyzji ze jestem sama z dzieckiem. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam goraco :-* (flower)
kwiatuszek82

Postprzez TakaSobieJa » 31 paź 2009, 11:27

Postaraj sie o wtc/ctc
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez RUDA » 01 lis 2009, 22:25

Czesc :-) Moge Ci tylko doradzic,zabys jak najszybciej zalatwiala child tax credit i pewnie zalapiesz sie jeszcze na working tax credit. Dzwonisz na infolinie i podajesz informacje o sobie i dziecku (NIN,WRS,dane dot.twoich zarobkow za ostatni okres rozliczeniowy itp.) Formularz naprawde nie jest trudny do wypelnienia,na tym forum gdzies spotkalam sie z polskim tlumaczeniem. Mi przyznano child tax credit w ciagu 2 m-cy,ale czasami nawet trwa to pare tyg. :-) Moze akurat zdazysz jeszcze dostac maternity grant :-)Pozdrawiam i zycze powodzenia :-)
RUDA

Postprzez kama » 12 lut 2010, 17:55

witam!! a ja mam takie pytanko. Od marca do grudnia pobieralam maternity allowance, w czerwcu urodzilam dziecko, otrzymalam CHB i CHTC i tak jakoś sobie żyłam i wychowywalam dziecko (dodam że jestem samotna) mieszkam na pokoju więc pieniążki które dostawałam starczały nam. Teraz pod koniec stycznia zabrali mi benefity bo chcieli żebym dosłała im potwierdzenie adresu więc to zrobiłam i czekam. dzisiaj zadzwoniłam do pewnej księgowej żeby zapytać o HB na pokoj i trochę sie przeraziłam bo powiedziała mi że nie wrócą mi tych dotacji dlatego że nie pracuje. Dlatego piszę żeby zapytać czy żeczywiście tak jest? Jak nie pracuję to nie należą mi się dotacje? nie mam pomysłu na to z kim zostawić dziecko żeby pojść do pracy :-? napiszcie jeżeli coś wiecie a ja dziękuję!! (flower)
kama

Postprzez TakaSobieJa » 12 lut 2010, 19:42

Dlaczego po MA nie steralas sie o ESA ? Jest prawdopodobne, ze zabiora Ci te benefity poniewaz nie masz oplacanych ani kredytowanych skladek na NIN.
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez kama » 12 lut 2010, 20:26

A co to jest ESA? jakoś nie mogę zaczaić. Myślisz że mogę sie ciągle o to starać?
kama

Postprzez TakaSobieJa » 13 lut 2010, 00:25

Przepraszam zly skrot Ci dalam chodzilo mi o Income Support ( IS ) ale musisz napisac jak dlugo mieszkasz i pracujesz w uk - Napewno kwalifikujesz sie do Jobseeker’s Allowance (JSA) ale w tym przypadku musisz byc gotowa do podjecia pracy. Jezeli zdecydujesz sie na zasilek dla poszukujacych pracy to automatyczne bedzie Ci pryslugiwal HB ( pod warunkiem, ze masz spisana umowe )
Henry Albraight
TakaSobieJa

Postprzez kwiatuszek82 » 08 mar 2010, 23:15

Witam serdecznie :-* wychowuje samotnie 6 miesiecznego synka, skonczylo mi sie macierzynskie a w tej chwili pobieram chb, chtx, chb, ct. Mam pytanie jak dlugo panstwo wspiera matke benefitami zanim wroci do pracy? czy jest jakis termin gdyz obawiam sie ich zabrania. Pozatym zaden rodak nie moze otrzymac income support poniewaz jestesmy w krajach A8. Pozdrawiam :-* (flower)
kwiatuszek82

Następna strona

Powrót do Dziecko