Benefity Child Tax Credit i Working Child Benefit

Wszystko o benefitach dla rodziców lub opiekunów dzieci

Benefity Child Tax Credit i Working Child Benefit

Postprzez denisek2010 » 30 kwi 2011, 15:13

mam pytanie bo zlozylismy razem z moja kobieta wnioski na te 2 benefity i czekalismy juz od listopada 2010 i ostatnio jak dzwonilem to nie powiedzieli czy przyznali i ile tylko ze licza mi od 10 stycznia 2011 i ze niedlugo dostaniemy odpowiedz czy wie ktos moze czy to znaczy ze bedzie nam sie nalezalo?? i jak dlugo trzeba czekac na odpowiedz od nich moze mial ktos podobna sytuacje prosze o pomoc podkresle jeszcze ze ja sam pracuje kobieta opiekuje sie dzieckiem
denisek2010

Re: benefity child tax credit i working child benefit

Postprzez TomaszWiadrowski » 30 kwi 2011, 22:01

Czas oczekiwania zalezy od wielu czynnikow np:

- jak dlugo jestescie w UK i czy mozna Was latwo zweryfikowac
- czy partnerka ma National Insurance Number
- czy dziecko urodzilo sie tutaj czy w Polsce

W zasadzie proste sprawy - do 3 miesiecy
Bardzo skomplikowane - nawet do roku

Zobacz poprzedni post, tam podalem gdzie nalezy pisac jezeli czeka sie zbyt dlugo, natomiast Ania proponuje wizyte w CAB i zwrocenie sie o pomoc. Obie metody jak najbardziej skuteczne w takich przypadkach.

Pozdrawiam,
TomaszWiadrowski

Postprzez smiszkat » 09 maja 2011, 14:32

Witam
20 listopada mąż wysłam wniosek o child tax credit i working.Wszystko szło sprawnie co 3 tyg odsyłali nam kolejne dokumenty my wypełnialismy i odsyłalismy .W 12 tyg dostaliśmy pismo ze nie moga nam przyznać tych benefitów bo musimy tu żyć i mieszkać .Mąż sie zdenerwował bo mieszkamy ty i żyjemy i dzieci do szkoły chodzą wiec zadzwonił miła Pani mu powiedziała ze musieli odrzucic nasz wniosek poniewaz mąz nie zaznaczył ptaszka ze tu mieszkamy wiec bład lezy po naszej stronie .Mila pani powiedziala ze skarga nic nie da bo to nasza wina i kazala zlozyc nowy wniosek.Złozylismy ten wniosek 6 tyg temu wiec maz znowu zadzwonil z zapytaniem czy jest ok mila pani powiedzila ze tak wniosek doszedl jest rozpatrywany i tyle na inne pytania meza nie umiała odpowiedzieć.Dodam ze załączylismy tez pismo ze popełnilismy bład i czy moga nam wypłacic od momentu złozenia pierwszego wniosku.Coś nie daje mi spokoju ta sprawa wiec kazalam mezowi zadzwonic jeszcze raz wiec mily pan powiedział ze wniosek doszedł i jest rozpatrywany na dobrej drodze prosze sie nie martwic a jakby chcieli jakies dokumenty do napisza.Mam pytanie ktore nie daje mi spokoju -oni nie chca od nas zadnych payslipów ani P45 ,i teraz bardziej sie martwie niz wtedy zwłaszcza ze moja sytuacja sie zminiła bo juz nie pracuje tylko mąż .Doradzcie czy mamy znowu dzwonić i pytac do bólu -tylko ze oni znaja jedna odpowiedz wszystko ok.Czy oni mogli podpiąć ten drugi wniosek do tego pierwszeg i dlatego nie wymagają dosłania olejnych dokumentow.Juz sama nie wiem co robić a nie chce tez panikować
z góry dzieki za odpowiedz
smiszkat

Postprzez TomaszWiadrowski » 09 maja 2011, 16:40

Witaj

Jezeli Twoja sytuacja sie zmienila to musisz ich poinformowac w ciagu 30 dni od daty nastapienia zmiany, nawet jesli zasilek jeszcze nie jest przyznany. Jesli sie spoznilas to zasilek przepadnie Ci od momentu zmiany i bedziesz musiala wystepowac na nowo.
Ale jesli 30 dni nie minelo to natychmiast do nich dzwon i powiedz im o zmianie.

Mam nadzieje, ze zrobilas kopie formularza, ktory wysylalas, przyda sie przy wszelkich odwolaniach, gdyby znow Ci nie przyznali zasilku. Poza tym to normalne, ze czekasz, szczegolnie od tak niedlugiego czasu.

Pozdrawiam,
TomaszWiadrowski

Postprzez smiszkat » 09 maja 2011, 17:53

Poinformowalam ich o zmianie juz składając poprzedni wniosek ze nie pracuje napisałam tylko sume jak zarobiłam -oni wiedza ze nie pracuje ale chodzi mi glownie o to ze nie poprosili nas o payslipy i nic o nich nie wspominali wiec nie wiem czy sie prawo zmieniło bo z tego co sie orientuje to zawsze trzeba bylo im je przedstawic i szkoda ze jak sie dzwoni to nie odpowiadaja konkretnie na zadawane pytania.Uzyskalismy tylko jedna wyczerpujaca odpowiedz ze oni musza podjac decyzje i przelac pieniadze do 12 tyg taki maja czas ale jak to sie ma do zeczywistosci :-)
na child benefit czekam juz 7 miesiecy ale nie narzekam a wniosek i tak musialam zlozyc bo sami mi go przysłali a jak dostane to sie bede cieszyc :-)
smiszkat

Postprzez TomaszWiadrowski » 09 maja 2011, 18:40

Witaj

Do Tax Credits nie trzeba i nigdy nie trzeba bylo przedstawiac payslipow. Oni weryfikuja podany dochod po zakonczeniu roku podatkowego. Po pierwsze przyznaja ten zasilek na podstawie zeszlorocznych dochodow (co jest od razu weryfikowane), a nastepnie zasilek ten sie odnawia co roku i wtedy rowniez nastepuje weryfikacja dochodow. Jakby podac im nieprawidlowe dane, to skonczyloby sie to nadplata, ktora trzeba by oddac.

Pozdrawiam,
TomaszWiadrowski

Postprzez smiszkat » 09 maja 2011, 18:48

Acha rozumiem w sumie jak wszystko przeanalizowac to by sie zgadzało przeciez to jeden urząd i wiedzą o tobie wszystko.Chyba ktos wprowadził mnie w błąd z tymi payslipami ,wczesniej sie tym nie interesowałam nie a o tax child dowiedziałam sie przez przypadek jak kupowałam uniform córce do szkoły .Dziękuje ci bardzo za odpowiedz mam nadzije ze juz nic nie stanie na przeszkodzie pozdrawiam
smiszkat

Postprzez gosia79 » 11 maja 2011, 10:41

TomaszWiadrowski napisał(a):Witaj

Do Tax Credits nie trzeba i nigdy nie trzeba bylo przedstawiac payslipow. Oni weryfikuja podany dochod po zakonczeniu roku podatkowego. Po pierwsze przyznaja ten zasilek na podstawie zeszlorocznych dochodow (co jest od razu weryfikowane), a nastepnie zasilek ten sie odnawia co roku i wtedy rowniez nastepuje weryfikacja dochodow. Jakby podac im nieprawidlowe dane, to skonczyloby sie to nadplata, ktora trzeba by oddac.

Pozdrawiam,
Witam ja również musiałam dostarczyć payslipy za 6 miesięcy dodam tylko że formę złożyliśmy w sierpniu a pieniądze wypłacane sa dopiero od 5 kwietnia
gosia79

Postprzez TomaszWiadrowski » 11 maja 2011, 12:52

Witaj

Mialem na mysli standardowe procedury. Czym innym jest dodatkowe sprawdzanie osob, gdyz np:

- ktos kiedys sie za taka osobe podal (identity fraud)
- osoba jest tak krotko w Wielkiej Brytanii, ze nie ma o niej dokladnych danych w HMRC
- dane w HMRC nie zgadzaja sie z podanymi na formularzu.

Pieniadze powinne byc wyplacone od sierpnia. Nalezy napisac do nich zazalenie i prosic o wyplacenie zaleglosci.

Pozdrawiam,
TomaszWiadrowski

Postprzez zuzanna » 01 lip 2011, 12:27

witam :)
ja dokładnie z tym samym zapytaniem co 100% ludzi na tym forum :)
16 tygodni temu złożyliśmy wszystkie dokumenty child tax credit i working child benefit (typowy standard) i do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy z mężem żadnej odpowiedzi (envy) wszyscy mieszkamy w uk i córki uczęszczają tu do szkoły ...mąż ma stałą pracę od początku ...ja nie pracuję ... oboje mamy NIN i HOME OFFICE aczkolwiek mąż nie zgłosił zmiany pracodawcy ..ale czy to nadal należy robić ???? ...a kiedy tam dzwonimy to słyszymy że "sprawa w toku " :-O
zuzanna

Następna strona

Powrót do Dziecko