Nie mogę starać się o HB bo mieszkam z bratem!

O benefitach związanych z mieszkaniem

Nie mogę starać się o HB bo mieszkam z bratem!

Postprzez ewam3 » 02 paź 2011, 13:26

Witam serdecznie!
przeszukałam już parę forum,żeby znaleźć odpowiedź na mój problem,ale niestety nie udało mi się,więc zwracam się do państwa z pytaniem:otóż,byłam w Civic Centre żeby wystarać się o Housing Benefit i wszystko było ok do momentu gdy kobieta stwierdziła ze nie mogę starac sie o zasiłek gdyz mieszkam z bratem.sytuacja jest taka,że brat z żoną wynajęli dom i oni są na kontrakcie a mnie ,męża i dzieckia nie ma,Jesteśmy na rachunkach ale nie na kontrakcie,ja słyszałam ze moge mieć umowe z bratem odnośnie najmu pokoi od niego,bo 2 wynajmujemy..kobieta w Civic Center pwoiedziala ze nie moge starac sie o zasilek gdyz mieszkam z bliska rodziną...slyszalam o tym ale myslalam ze to tylko w przypadku gdy wlasnosc nalezy do rodziny a przeciez mój brat wynajmuje to od agencji a ja płace jemu co meisiac na konto,na co mam potwierdzenie!!! druga sprawa jest taka,że nawet jesli uda mi sie poprosic agencje o dopisanie nas do kontraktu to wydaje mi sie ze wtedy brat i bratowa również beda brani pod uwage z zarobakmi przy housing benefits a oni nie chca sie starac o nie a ich zarobki grubo przekraczają dopuszczalny pułap wiec obawiam sie ze nie dostaniemy zasilku.
tak wiec moje pytanie brzmi: czy jesli bede miala umowe od agencji i ans dopisza do umowy to czy jesli bede sie starac o zasilek to brata zarobki tez beda brane pod uwage? a jesli nie dostane umowy od agencji to co moge przedstawic w urzedzie jako dowód ze płace co meisiac 650 f?? bardzo prosze o pomoc !!! z góry bardzo dziękuje :-*
ewam3

Re: proszę o pomoc!!

Postprzez bozka » 02 paź 2011, 14:56

Witam, odpowiem w punktach
1.Jest przepis, ktory mowi ze nie mozesz sie ubiegac o HB jesli mieszkasz u rodziny.
2.Nie wiadomo, czy agencja wyrazi zgode na HB, wiekszosc landordow nie wyraza zgody na wynajem mieszkania osobom, ktore ubiegaja sie o HB
3. Do Council musisz przedstawic kontrakt na wynajem w ktorym widnieje Twoje imie i nazwisko
4.Rachunki za media nie sa podstawa do decyzji o HB bo ich nie pokrywaja. HB jest doplata do czynszu.
5. Jesli placisz 650f za mieszkanie to jest bardzo malo, zalezy gdzie mieszkasz i jaki masz dochod
Powodzenia
bozka

Postprzez ewam3 » 02 paź 2011, 16:23

bardzo dziékuje za blyskawiczna odpowiedz
sprawa wyglada tak,ze ja nie mieszkam u rodziny lecz byl plan ze wspólnie wynajmiemy dom,i zamieszkalismy razem..za caly dom placimy 1100 f z czego my 650 bo zajmujemy 2 pokoje z bratowa z bratem 1 pokój,rachunki placimy na pól,niestety nas na kontrakt nie wpisano i odlozono to na pozniej...nie podejrzewalam ze bedziemy mieli taka potrzebne by ubiegac sie o jakiekolwiek zasilki..maz juz byl w agencji i na ponaiedzialek jestesmy umowieni na wpisanie nas do kontraktu ale wiem ze w naszej agencji wszystko trwa dluzej niz obiecuja..zalózmy ze zostaniemy wpisani na kontrakt,na co bardzo licze i co wtedy? jak mam wnosic o zasilek skoro reszta lokatorów nie chce z tego korzystac?mieszkam w Denham ub9
bardzo dziekuje za odpowiedzi :-)
ewam3

Postprzez anita » 21 paź 2011, 15:34

Witam mam pytanie czy jesli jestem w trakcie zalatwiania innych benefitow na dzieci czy moge zlozyc teraz wniosek o zasilek mieszkaniowy z gory dziekuje
anita

Postprzez magda2311 » 27 paź 2011, 16:42

Witam serdecznie i proszę o poradę w sprawie Housing Benefitu.
Ja wraz z moim partnerem jesteśmy w UK od czerwca 2011 r., a mój syn od sierpnia. Wynajeliśmy mieszkanie od 1 sierpnia 2 pokojowe , czynsz 560 F, tax 110F, woda 69 F, prąd około 50F miesięcznie. Od czerwca do końca lipca pracowałam w Hotelu a od sierpnia do chwili obecnej w firmie zajmującej się krabami około 15-20 godz. tygodniowo i zarabiam około 500 F. miesięcznie. Mój partner zarejestrowany jest jako self-employed. Dokumenty związane z Child Benefitem odesłałam i czekam na decyzję a także jestem w trakcie załatwiania Tax Creditu. Moja praca zakończy się z ostatnim dniem listopada gdyż połowy krabów odbywają się od kwietnia do listopada. Czy w chwili obecnej możemy starać się o HB, czy też w momencie gdy utracę pracę?
Pozdrawiam
magda2311

Powrót do Mieszkanie